Potpisan protokol o saradnji sa Ministarstvom spoljnih poslova

U četvrtak, 7. oktobra 2021. godine, Pravni fakultet Univerziteta u Beogradu potpisao je protokol o saradnji sa Ministarstvom spoljnih poslova. Protokol predviđa da će svake godine počev od aktuelne školske godine 10 najboljih kandidata iz redova studenata završne godine osnovnih i master studija, odnosno nedavnih diplomaca, biti primljeno na stručnu praksu u Ministarstvo, koja će kasnije biti posebno vrednovana ako ti kandidati budu konkurisali za radna mesta u Ministarstvu.

Naš fakultet je jedan od 15 fakulteta sa šest državnih univerziteta sa kojima je Ministarstvo potpisalo ovakav protokol, u cilju pružanja najboljim studentima prilike za kvalitetnu praksu i popunjavanja kadrova ovog važnog resora najkvalitetnijim mladim stručnjacima u zemlji. „Danas je naša država osnivač šest univerziteta, čija je misija obrazovanje mladih ljudi i bavljenje naukom, ali izvorna ideja da se obrazuju oni koji će voditi Srbiju ne sme nikada da se izgubi“, istakao je prilikom potpisivanja ugovora ministar spoljnih poslova Nikola Selaković. Poseban značaj Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu u ovoj grupi od 15 fakulteta istaknut je time što je na ceremoniji potpisivanja protokola, pored ministra, upravo naš dekan, prof. dr Zoran Mirković, održao govor, u kojem je istakao značaj pravničke profesije za državnu i diplomatsku službu kroz istoriju Srbije. Snimak govora možete pogledati ovde:

Fotografije sa svečanosti možete pogledati ovde: https://galerija.ius.bg.ac.rs/index.php?/category/78