NJ.E. Minakši Lekhi održala predavanje o pravosuđu u Indiji

U utorak, 12. oktobra 2021. godine, u sklopu manifestacije „Nesvrstani 2021.“ kojom se obeležavalo 60 godina od prve konferencije Pokreta nesvrstanih zemalja, Pravni fakultet Univerziteta u Beogradu posetili su ambasador republike Indije nj.e. Šri Sandži Koli i ministarka spoljnih poslova i kulture i specijalna izaslanica premijera Indije, nj.e. Minakši Lekhi. Prisutne je prvo pozdravio dekan Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu, prof. dr Zoran Mirković, a potom je ministarka Lekhi održala kratko predavanje na temu strukture pravosuđa u Indiji, gde je govorila o prirodi ustava Republike Indije i načinu na koji je oblikovao pravosuđe, vrsti sudova koje postoje u zemlji, odnosu tri grane vlasti i njihovom međusobnom uticaju, kao i izazovima na koje se u pravosudnom sistemu Indije može naići.

Fotografije u galeriji možete pogledati ovde