Одржана друга по реду „Пролећна школа права“ на Палићу

Студентски парламент Правног факултета је у периоду од 7 до 10 маја 2022. године организавао другу по реду „Пролећну школу права“ на Палићу. Кроз три дана, наши студенти су имали прилику да активно учествују у дебати у АП формату на тему „Међународни (не)легитимитет руске акције у Украјини“. Такође, кроз симулацију суђења под менторством проф. др Милана Шкулића, доц. др Иване Миљуш и сарадника у настави Алексе Шкундрића, стекли су нова знања о току кривичног поступка, начину одржавања главног претреса. Трећи сегмент овогодишњег научног програма је било предавање адвоката Вука Божовића из адвокатске канцеларије Атанасковић-Божовић на тему „Изазови у модерној адвокатури“. Поред интерактивног научног програма, студенти су имали прилику да бораве у прелепом амбијенту Палићког језера. Студентски парламент Правног факултета захваљује се свима који су узели активно учешће у овогодишњој „Пролећној школи права“, посебно наставницима и сарадницима нашег факултета.