Održana druga po redu „Prolećna škola prava“ na Paliću

Studentski parlament Pravnog fakulteta je u periodu od 7 do 10 maja 2022. godine organizavao drugu po redu „Prolećnu školu prava“ na Paliću. Kroz tri dana, naši studenti su imali priliku da aktivno učestvuju u debati u AP formatu na temu „Međunarodni (ne)legitimitet ruske akcije u Ukrajini“. Takođe, kroz simulaciju suđenja pod mentorstvom prof. dr Milana Škulića, doc. dr Ivane Miljuš i saradnika u nastavi Alekse Škundrića, stekli su nova znanja o toku krivičnog postupka, načinu održavanja glavnog pretresa. Treći segment ovogodišnjeg naučnog programa je bilo predavanje advokata Vuka Božovića iz advokatske kancelarije Atanasković-Božović na temu „Izazovi u modernoj advokaturi“. Pored interaktivnog naučnog programa, studenti su imali priliku da borave u prelepom ambijentu Palićkog jezera. Studentski parlament Pravnog fakulteta zahvaljuje se svima koji su uzeli aktivno učešće u ovogodišnjoj „Prolećnoj školi prava“, posebno nastavnicima i saradnicima našeg fakulteta.