Održana konferencija Legal Challenges in the Globalized XXI Century

Na Pravnom fakultetu Univerziteta u Beogradu 25. avgusta 2022. godine održana je međunarodna naučna konferencija pod nazivom Legal Challenges in the Globalized XXI Century u organizaciji Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu, Pravnog fakulteta Univerziteta u Miškolcu, Instituta za uporedno pravo Ferenc Madl iz Budimpešte i Centralno-evropske Akademije Univerziteta u Miškolcu.

U ime dekana Pravnog fakulteta prof. dr Zorana Mirkovića, konferenciju je otvorila doc. dr Nina Kršljanin, prodekan za naučni i stručni rad. Ona je u svom izlaganju istakla značaj saradnje sa mađarskim partnerskim ustanovama i ukazala na potrebu naučnog izučavanja uticaja globalizacije na nacionalno i međunarodno pravo. Konferencija je bila podeljena na dve sesije kojima je predsedavao direktor Instituta za uporedno pravo Ferenc Madl iz Budimpešte prof. dr Janoš Ede Silađi (János Ede Szilágyi). U okviru prve sesije svoja istraživanja su predstavili gosti iz Mađarske: prof. dr Zoltan Nađ (Zoltán Nagy), prof. dr Emed Vereš (Emőd Veress) i doktoranti Marta Benjus (Márta Benyúsz), Janoš Sinek (János Szinek) i Gabriel Štolštajner (Gábriel Stollsteiner). U drugoj sesiji izlagači su bili prof. dr Dušan Popović, prof. dr Miloš Stanković i prof. dr Dalibor Đukić. Nakon diskusije, konferenciju je zatvorio direktor Instituta za uporedno pravo iz  Budimpešte prof. dr Janoš Ede Silađi, koji je sumirao glavne zaključke sa održane konferencije,  zahvalio se izlagačima i učesnicima u diskusiji i izrazio očekivanje da će plodna saradnja između Pravnog fakulteta i partnerskih ustanova iz Mađarske biti nastavljena i u budućnosti.