Održane pravnoteorijske “džem” sesije

Kraj 2022. godine na Pravnom fakultetu Univerziteta u Beogradu obeležili su uzbudljivi celonedeljni događaji ALF projekta pod nazivom „Beogradska nedelja pravne filozofije”. Tokom ove nedelje na Pravnom fakultetu održane su tri pravnoteorijske “džem” sesije (Jurisprudence Jam Sessions), zatim Deveta studentska konferencija iz teorije i filozofije prava, tri Kick-off sastanka, kao i dve administrativne radionice.

Jurisprudence Jam Sessions su pružile učesnicima retku priliku da „džemuju” o tri vodeće teme projekta: pravu i jeziku, pravu i praktičnoj racionalnosti i pravu i logici. Prva džem sesija je bila održana u ponedeljak, 28. novembra, a govornici su bili Andrej Kristan i Hulieta Rabanos sa Univerziteta u Đenovi koji su se bavili inspirativnim pitanjima pravnog tumačenja. Utorak je bio rezervisan za Univerzitet u Sariju i diskusije o normativnosti i autoritetu koji su vodili Veronika Rodrigez Blanko, Kenet Erenberg i Ambroz Li. Poslednja džem sesija je organizovana onlajn, a domaćin je bio Univerzitet u Lisabonu. David Duarte i Pedro Moniz Lopez govorili su o korisnosti logike u pravu i njenoj primeni.

Sn

Snimci sve tri džem sesije su dostupni na sledecem linku:

Beogradskom nedeljom pravne filozofije je u velikom stilu zapoceta realizacija ALF projekta!

rpt