Naši studenti dobili stipendiju Fondacije „Studenica“

Prošle nedelje je našim studentima: Tijani Glišović, Neveni Nedeljković i Dušanu Đuriću, dodeljena stipendija Fondacije „Studenica”, organizacije srpske dijaspore u Americi koja već tri decenije stipendira istaknute i talentovane mlade različitih obrazovnih profila. Upravo su ti mladi danas lideri političkog, javnog i poslovnog života Srbije, regiona i sveta. Naši studenti su se pored odličnog uspeha koji su ostvarili u dosadašnjem školovanju istakli i po vannastavnim aktivnostima, brojnim projektima, napisanim radovima i volonterskim aktivnostima na kojima učestvuju.

Tijana i Nevena su stipendistkinje drugu godinu za redom, dok je Dušan postao stipedista ove godine. Ono što svakako Fondaciju „Studenica” razlikuje od drugih sličnih fondacija i zadužbina jeste što pored materijalne pomoći, ona nudi mladima da svoje ideje i projekte realizuju i time podstaknu druge mlade ljude da se angažuju u svojim zajednicama. Napominjemo da su mnogi profesori na našem fakultetu bili dobitnici ove prestižne stipendije i veoma smo ponosni što i danas Fondacija „Studenica” prepoznaje uspešne pravnike koje pomaže tokom studija i profesionalnog razvoja.