Poziv za učešće na konferenciji Pravnog fakulteta Univerziteta u Prištini sa privremenim sedištem u Kosovskoj Mitrovici

Poštovani,
Pravni fakultet Univerziteta u Prištini sa privremenim sedištem u Kosovskoj Mitrovici, prvi put u saradnji sa Institutom za uporedno pravo iz Beograda, organizuje XIII uzastopni Međunarodni naučni skup „Pravo između ideala i stvarnosti” koji će se održati 19. i 20. maja 2023. godine na Pravnom fakultetu Univerziteta u Prištini.

Ceneći Vaš naučni rad, čast nam je i zadovoljstvo da Vas pozovemo da učestvujete u radu skupa i budete naš gost.

U prilogu mejla se nalazi poziv i obrazac prijave sa naslovom rada koji je potrebno dostaviti do 15. februara 2023. godine na adresu: 2023@pr.ac.rs

Integralni tekst rada na srpskom ili engleskom jeziku potrebno je dostaviti do 1. aprila 2023. godine.

U prilogu se nalazi obrazac (word dokument) u kojem je potrebno napisati rad a koji sadrži i uputstva autorima za pripremanje članka. Takođe, u prilogu se nalazi i obrazac autorske izjave koji je neophodno popuniti i poslati zajedno sa integralnim tekstom rada.
Primljeni radovi podležu dvostrukoj recenziji. Radovi koji budu pozitivno recezirani mogu biti objavljeni u jednom od tri planirana izdanja:

1. Tematskom zborniku radova sa Međunarodne naučne konferencije na engleskom jeziku (koji će biti dostavljen Matičnom odboru za određivanje kategorizacije);
2. Tematskom zborniku radova sa Međunarodne naučne konferencije na srpskom jeziku;
3. Godišnjem Zborniku radova Pravnog fakulteta Univerziteta u Prištini sa privremenim sedištem u Kosovskoj Mitrovici (M53).
Pravni fakultet Univerziteta u Prištini će snositi troškove Vašeg boravka u Kosovskoj Mitrovici.
Nadamo se da ćete prihvatiti naš poziv i svojim učešćem doprineti uspešnom radu međunarodnog naučnog skupa.

Srdačno,

Prof. dr Strahinja Miljković