Održana promocija trećeg broja Zbornika studentskih radova Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu

U utorak 6. juna 2023. godine održana je promocija trećeg broja Zbornika studentskih radova Pravnog fakulteta u Beogradu. Govornici na promociji bili su profesor dr Milan Škulić, kao najstariji urednik Zbornika, profesor dr Bojan Milisavljević, kao jedan od urednika i prodekan za nastavu, Srđan Arbutina, student prodekan i Igor Muidža, predsednik Odbora za nauku Studentskog parlamenta.

Okupljenima se najpre obratio student prodekan Srđan Arbutina i u svom obraćanju je podsetio da su najbolji radovi u ovom Zborniku odbranjeni na konferenciji studenata prava „Pravnijadi“ na Zlatiboru u decembru prošle godine, koju tradicionalno organizuje Studentski parlament Pravnog fakulteta. Takođe, naglasio je da su u ovom broju sadržana 22 rada i da je to napredak u kvalitativnom i kvantitativnom smislu u odnosu na prošli broj gde je bilo 15 radova. Dodao je da je ovo jedina publikacija na Univerzitetu gde studenti pišu a i tehnički uređuju radove. Zbornik je podeljen u 7 sekcija i plod je rada naših nastavnika i saradnika i studenata koji su radove pisali. Naposletku zahvalio se Upravi fakulteta što prepoznaje potrebu za jednim ovakvim studentskim angažmanom i što svesrdno pomaže u realizaciji istog, urednicima na gotovo šetstomesečnom radu sa autorima i naravno koleginicama i kolegama koji su napisali same radove. Dodao je da posebnu zahvalnost duguje Centru za izdavaštvo Pravnog fakulteta. Profesor Škulić je u svom kratkom obraćanju studentima kazao da smatra da su radovi u ovom Zborniku na jednom zaista visokom nivou i da zalaganje i želja za pisanjem radova kod studenata ne opada što ga čini izuzetno srećnim. Podsetio je studente na važnost konstantnog sticanja znanja i stručnim usavršavanjem. Zahvalio se studentima što pišu radove i pozvao ih da u tome nastave. Profesor Milisavljević je iskazao zadovoljstvo činjenicom da je ovaj Zbornik doživeo i treći broj i istakao je kvalitet rada Studentskog parlamenta na polju naučnog aktivizma. Naveo je da će Uprava fakulteta nastaviti da maksimalno podržava rad na svakom sledećem broju Zbornika kako formalno tako i finansijski. Studentima je naveo da su fakultet i njegova Uprava ponosni na ovaj Zbornik i da je on u rangu mnogobrojnih stručnih časopisa koje pišu svršeni pravnici i da je kvalitet sadržaja u njemu nesporan. Naposletku Igor Muidža je pozvao koleginice i kolege da pišu naučne radove i za sledeću Pravnijadu i najavio konkurs za istu u novembru ove godine. U svom kratkom obraćanju naglasio je mnogobrojne benefite koje pisanje rada nosi na polju stručnog usavršavanja mladih pravnika.

Zbornik studentskih radova Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu Broj III