Potpisan sporazum o saradnji sa Komisijom za kontrolu državne pomoći

Dana 14. decembra 2023. godine, u Dekanatu Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu, potpisan je Sporazum o saradnji između Komisije za kontrolu državne pomoći Republike Srbije i Pravnog fakulteta. Sporazum su potpisali predsednik Komisije Vladimir Antonijević i dekan Pravnog fakulteta prof. dr Zoran Mirković. Potpisivanju sporazuma prisustvovali su i Ljiljana Blagojević, član Saveta i zamenik predsednika Komisije, Dragica Jorgović, član Saveta Komisije, Luka Milošević, sekretar Komisije, kao i prof. dr Dušan V. Popović, na čiju inicijativu je sporazum o saradnji zaključen.

Cilj sporazuma je produbljivanje saradnje između Komisije i Pravnog fakulteta kroz razmenu stručnjaka i nastavnika, organizaciju zajedničkih predavanja i radionica, kao i uključivanje stručnjaka iz Komisije u rad novoosnovane Pravne klinike za pravo konkurencije. Time će se ostvariti bolja povezanost između teorijskog znanja koje studenti stiču na fakultetu i prakse u oblasti zaštite konkurencije, a posebno u oblasti kontrole državne pomoći.