Poziv na okrugli sto „Dva diplomatska džina: Kenan i Kisindžer i evolucija spoljne politike SAD“, 31.1.2024. godine,  Kneza Miloša 4, u 18č

Poštovani,

Forum za međunarodne odnose Evropskog pokreta u Srbiji Vas sa zadovoljstvom poziva da uzmete učešće na okruglom stolu FMO – raspravi  na temu:

„Dva diplomatska džina: Džordž Kenan, Henri Kisindžer i evolucija spoljne politike SAD.“

Debata će biti organizovana 31. januara 2024. godine u prostorijama Kuće ljudskih prava (Kneza Miloša 4, Beograd), sa početkom u 18č.

Uvodničari:

*        prof dr Ivan Vujačić, Forum za međunarodne odnose EPUS,

bivši ambasador Srbije u SAD

*        prof dr Dragan Simić, dekan Fakulteta političkih nauka,

direktor Centra za studije SAD u Srbiji

*        Dragan Bisenić, publicista

*        mr Dragan Živojinović, Fakultet političkih nauka

Moderator:

*        prof. dr Duško Lopandić, predsednik Foruma za Međunarodne

odnose EPUS

Ovim povodom pozivamo sve eksperte, studente i druge zainteresovane, kao i predstavnike medija da prisustvuju skupu i uzmu učešća u  raspravi.

Radni jezik događaja biće srpski.

Najljubaznije Vas molimo da svoje učešće na događaju prijavite do utorka, 30. januara 2024. godine OVDE.