Свечано отворена академска 2024/2025 година

У уторак, 1. октобра 2024. године, Правни факултет Универзитета у Београду примио је у своје клупе 216. генерацију бруцоша. У препуном амфитеатру V – „Радомир Лукић“, новопечени студенти започели су свој академски живот, у присуству наставника Правног факултета, декана и продекана, али и бројних званица из правосуђа, праксе и привреде.

Будућим правницима су се говорима обратили декан Правног факултета, проф. др Зоран Мирковић, те министарка просвете у Влади Републике Србије, проф. др Славица Ђукић Дејановић. Указали су студентима на значај позива који су одабрали и правничке професије, на квалитет и традицију Универзитета у Београду и Правног факултета, те на важност моралног вршења својих професионалних дужности.

Поред министарке Ђукић Дејановић, као гости Правног факултета свечаности су присуствовали и председница Врховног суда Јасмина Васовић, председник Апелационог суда Душко Миленковић, председник Високог савета тужилаштва Бранко Стаменковић, председница Високог савета судства Зорана Делибашић, директор Правосудне академије Ненад Вујић, председница Првог основног суда Весна Миљуш, председница Другог основног суда Татјана Јеремић, председница Управног суда Радојка Маринковић, председник Адвокатске коморе Србије Вељко Делибашић, Главни тужилац за ратне злочине Душан Кнежевић, директор Агенције за спречавање корупције Дејан Дамњановић као и још бројни представници других судова, тужилаштава, правобранилаштава, повереништава и адвокатуре.

Свечаност је на почетку и на крају била улепшана наступом хора „Обилић“ АКУД „Бранко Крсмановић“, под диригентском палицом Бојана Стојчевића, уз учешће солисткиње Наталије Ђурић.

Више фотографија можете видети овде.

Број 75 Јануар/ Јун 2024