Svečano otvorena akademska 2024/2025 godina

U utorak, 1. oktobra 2024. godine, Pravni fakultet Univerziteta u Beogradu primio je u svoje klupe 216. generaciju brucoša. U prepunom amfiteatru V – „Radomir Lukić“, novopečeni studenti započeli su svoj akademski život, u prisustvu nastavnika Pravnog fakulteta, dekana i prodekana, ali i brojnih zvanica iz pravosuđa, prakse i privrede.

Budućim pravnicima su se govorima obratili dekan Pravnog fakulteta, prof. dr Zoran Mirković, te ministarka prosvete u Vladi Republike Srbije, prof. dr Slavica Đukić Dejanović. Ukazali su studentima na značaj poziva koji su odabrali i pravničke profesije, na kvalitet i tradiciju Univerziteta u Beogradu i Pravnog fakulteta, te na važnost moralnog vršenja svojih profesionalnih dužnosti.

Pored ministarke Đukić Dejanović, kao gosti Pravnog fakulteta svečanosti su prisustvovali i predsednica Vrhovnog suda Jasmina Vasović, predsednik Apelacionog suda Duško Milenković, predsednik Visokog saveta tužilaštva Branko Stamenković, predsednica Visokog saveta sudstva Zorana Delibašić, direktor Pravosudne akademije Nenad Vujić, predsednica Prvog osnovnog suda Vesna Miljuš, predsednica Drugog osnovnog suda Tatjana Jeremić, predsednica Upravnog suda Radojka Marinković, predsednik Advokatske komore Srbije Veljko Delibašić, Glavni tužilac za ratne zločine Dušan Knežević, direktor Agencije za sprečavanje korupcije Dejan Damnjanović kao i još brojni predstavnici drugih sudova, tužilaštava, pravobranilaštava, povereništava i advokature.

Svečanost je na početku i na kraju bila ulepšana nastupom hora „Obilić“ AKUD „Branko Krsmanović“, pod dirigentskom palicom Bojana Stojčevića, uz učešće solistkinje Natalije Đurić.

Više fotografija možete videti ovde.