Još jedan uspeh naših studenata – pobeda na V Lisbon Vis Pre-Moot-u

Studenti Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu su od 15. do 17. marta 2023. godine učestvovali na pripremnom takmičenju organizovanom povodom jubilarnog tridesetog međunarodnog takmičenja iz arbitraže i međunarodnog trgovinskog prava – Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot-a. Takmičenje je održano u hibridnom formatu, te su neki timovi argumente iznosili u Lisabonu, dok su drugi to činili iz prostorija svojih univerziteta. Naši studenti su svojom argumentacijom iz Moot centra na Fakultetu zadivili kako portugalske arbitre, tako i članove ostalih timova. Do pobede je naš tim došao nakon šest nastupa protiv timova iz Ukrajine, Engleske, Nemačke, Finske, Austrije i Portugala, kao i finalne runde sa odličnim timom Univerziteta u Bilefeldu, osvojivši pritom i vrednu novčanu nagradu u iznosu od 1000 evra. Pored ukupne pobede, naši studenti osvojili su i nagradu za najboljeg tužioca turnira. Pravni fakultet Univerziteta u Beogradu predstavljali su studenti četvrte godine osnovnih studija: Stefan Dobraš, Marko Došlić, Ana Kadović, Nađa Mirković, Kristijan Nikolić, Natalija Stefanović, kao i Fani Spalević, student master studija, pod mentorstvom prof. dr. Vladimira Pavića i doc. dr. Milene Đorđević, a uz pomoć asistenta Stefana Jovanovića i Marije Ralević.