Univerzitet u Beogradu - Pravni fakultet

KONKURS ZA UPIS U PRVU GODINU OSNOVNIH AKADEMSKIH STUDIJA ZA ŠKOLSKU 2025/2026. GODINU

Preuzimanje pdf dokumenta Konkursa

Univerzitet u Beogradu – Pravni fakultet raspisuje konkurs za upis studenata u prvu godinu osnovnih akademskih studija u školsku 2025/26. godinu, za 600 mesta za upis studenata koji se finansiraju iz budžeta i 800 mesta za upis studenata koji se sami finansiraju.

Odlukom Vlade Republike Srbije odobrena su dodatna budžetska mesta za upis na Fakultet, studenata sa invaliditetom (6 mesta), studenata romske nacionalne manjine (6 mesta) i državljana Republike Srbije koji su u školskoj 2024/25. godini, završili srednju školu u inostranstvu (6 mesta).

I
PRAVO NA UPIS

1. U prvu godinu osnovnih akademskih studija može se upisati kandidat koji je završio srednju školuu četvorogodišnjem trajanju i ostvario odgovarajući broj bodova na prijemnom ispitu.

Državljanin Republike Srbije koji je u školskoj 2024/2025. godini, stekao stranu srednjoškolsku ispravu, odnosno koji je srednju školu završio u inostranstvu (ili je neki od razreda srednje škole završio u inostranstvu) ili je završio program međunarodne (IB) mature, upisuje se pod jednakim uslovima kao i drugi kandidati, ako mu se prizna stečena strana srednjoškolska isprava. Prilikom prijave na Konkurs dovoljna je potvrda da je započet postupak priznavanja.

Lica iz prethodnog stava mogu da konkurišu za posebna budžetska mesta određena Odlukom Vlade za državljane Republike Srbije, u drugom upisnom roku.

Lica iz prethodnog stava mogu da konkurišu za upis u okviru kvote definisane za osnovna budžetska mesta u okviru prvog upisnog roka, u kom slučaju ne mogu da konkurišu za posebna budžetska mesta utvrđena Odlukom Vlade u drugom upisnom roku.

2. U prvu godinu osnovnih akademskih studija bez polaganja prijemnog ispita može da se upiše:

– lice koje ima stečeno visoko obrazovanje na akademskim studijama prvog stepena odnosno visoko obrazovanje stečeno prema odredbama zakona koje su važile pre donošenja Zakona o visokom obrazovanju;

– student koji je na drugoj visokoškolskoj ustanovi ostvario najmanje 60 ESPB bodova na studijskom programu osnovnih akademskih studija, a do okončanja studijskog programa mu nije ostalo 60 ili manje ESPB bodova;

– student kome je prestao status studenta u skladu sa članom 101. stav 7. tač. 2) i 3) Statuta Univerziteta (u slučaju ispisivanja sa studija ili neupisivanja školske godine), koji  je ostvario najmanje 60 ESPB bodova na studijskom programu;

Lice koje se upisuje bez prijemnog ispita može da se upiše samo kao samofinansirajući student.

Prijem dokumenata i upis ovih kandidata vrši se u drugom konkursnom roku.

3. Strani državljani mogu da se upišu pod istim uslovima kao državljani Republike Srbije.

Strani državljani polažu prijemni ispit i plaćaju školarinu,a prilikom prijave na Konkurs predaju: a) originalna i prevedena školska svedočanstva i rešenje Ministarstva prosvete Republike Srbije o nostrifikaciji ovih dokumenata (ako je srednja škola završena u inostranstvu) ili potvrdu da je započet postupak b) dokaz da vladaju srpskim jezikom (uverenje ovlašćene komisije) v) dokaz da su zdravstveno osigurani za školsku godinu koju upisuju g) dokaz o uplati naknade za prijavu na Konkurs.

II
ELEMENTI ZA RANGIRANJE KANDIDATA

Rang lista kandidata pravi se na osnovu broja bodova iz srednje škole i broja bodova ostvarenih na prijemnom ispitu.

1. Po osnovu uspeha u srednjoj školi kandidat može steći najmanje 16, a najviše 40 bodova.   

Opšti uspeh se iskazuje kao zbir prosečnih ocena u prvom, drugom, trećem i četvrtom razredu pomnožen sa 2.

2. Na prijemnom ispitu kandidat može da ostvari od 0 do 60 bodova. Prijemni ispit se polaže iz Istorije ili Srpskog jezika, a prema izboru kandidata koji vrši prilikom prijave na Konkurs. Prijemni ispit se sastoji od 60 pitanja iz predmeta koji je kandidat izabrao da polaže.

3. Kandidat koji je u trećem ili četvrtom razredu srednje škole na republičkom ili međunarodnom takmičenju koje je organizovano pod pokroviteljstvom nadležnog ministarstva osvojio jednu od prve tri nagrade iz srpskog jezika ili istorije, nije u obavezi da polaže prijemni ispit, u kom slučaju mu se priznaje maksimalan broj bodova iz tog predmeta (60 bodova). Takmičenja koja se priznaju su: Književna olimpijada (Sremski Karlovci), Takmičenje iz srpskog jezika i jezičke kulture (Tršić) i Takmičenje iz istorije za učenike gimnazija i srednjih stručnih škola u organizaciji Društva istoričara Srbije „Stojan Novaković“.

4. Upis po utvrđenim merilima vrši se sa jedinstvene rang liste svih prijavljenih kandidata, tako što se prvih 600 kandidata upisuju kao studenti koji se finansiraju iz budžeta, dok se kandidati rangirani od 601 do 1400-og mesta na rang listi, upisuju kao studenti koji se sami finansiraju.

5. Kandidat može biti upisan kao student koji se finansira iz budžeta, ako se nalazi na jedinstvenoj rang listi do broja odobrenog za upis kandidata na teret budžeta, koji je određen ovim konkursom, a ima ukupno ostvaren najmanje 51 bod.

6. Kandidat može biti upisan kao student koji se sam finansira ukoliko se na jedinstvenoj rang listi nalazi do broja odobrenog za upis studenata koji se sami finansiraju, a ima ukupno ostvareno najmanje 30 bodova.

III
PRIJAVLJIVANJE KANDIDATA I UPIS

Prijavljivanje kandidata na Konkurs, sprovođenje Konkursa i upis studenata, obaviće se prema  sledećem redosledu:

Prvi konkursni rok

Prijave na Konkurs primaju se 21, 22. i 23. jula 2025. godine, u amfiteatru V (amf. Radomir    Lukić), i to:

  • prijave za kandidate čije prezime počinje sa slovom A do slova L primaće se 21. jula (ponedeljak), od 8-14 časova;
  • prijave za kandidate čije prezime počinje sa slovom LJ do slova P primaće se22. jula (utorak), od 8-14 časova;
  • prijave za kandidate čije prezime počinje sa slovom R do slova Š primaće se 23. jula (sreda), od 8-14 časova.

Fakultet objavljuje listu prijavljenih kandidata sa podacima o bodovima na osnovu uspeha iz srednje škole, na sajtu i oglasnoj tabli Fakulteta, 23. jula, do kraja dana.

Kandidati mogu da ulože primedbe u slučaju tehničkih grešaka do 24. jula do 14 časova (četvrtak). Po isteku navedenog roka podaci o uspehu u srednjoj školi smatraju se konačnim.

Polaganje prijemnog ispita obaviće se u ponedeljak, 28. jula 2025. godine, prema rasporedu koji će biti naknadno objavljen na sajtu i oglasnoj tabli Fakulteta.

Jedinstvena privremena rang lista biće objavljena najkasnije do 29. jula 2025. godine, do 18 časova, na sajtu i oglasnoj tabli Fakulteta.

Učesnik Konkursa može da podnese prigovor na redosled kandidata na privremenoj rang listi u roku od 36 sati od objavljivanja liste na sajtu i oglasnoj tabli Fakulteta. Prigovor se podnosi Komisiji za upis, koja donosi rešenje u roku od 24 časa od prijema prigovora.

Kandidat nezadovoljan odlukom Komisije može podneti žalbu Dekanu kao drugostepenom organu, u roku od 24 časa od prijema rešenja Komisije.

Dekan donosi rešenje po žalbi u roku od 24 sata od prijema žalbe. Rešenje Dekana je konačno.

Konačna rang lista biće objavljena najkasnije do4. avgusta 2025. godine.

Upis primljenih kandidata obaviće se na osnovu konačne rang liste, prema rasporedu koji će biti naknadno objavljen na sajtu i oglasnoj tabli Fakulteta.

Upozoravaju se kandidati da se pridržavaju rokova upisa u skladu sa odredbama Opštih uslova konkursa i Konkursa Pravnog fakulteta. Za kandidate koji se ne upišu u predviđenom roku smatraće se da su odustali od upisa. Umesto njih biće upisani sledeći kandidati sa objavljene rang liste.  

Drugi konkursni rok

Ukoliko u prvom konkursnom roku ne bude popunjen predviđen broj mesta za upis Pravni fakultet će po istom postupku vršiti upis u drugom konkursnom roku. Sve informacije u vezi sa prijavom kandidata za drugi konkursni rok biće naknadno objavljene na sajtu i oglasnoj tabli Fakulteta.

Prilikom prijavljivanja na Konkurs svi kandidati podnose:

  • prijavu na Konkurs koja se kupuje na Fakultetu počev od 17. jula 2025. godine, a može da se kupi i na dan prijave na Konkurs;
  • svedočanstva o završenom I, II, III i IV razredu srednje škole, diplomu o stečenom srednjem obrazovanju i izvod iz matične knjige rođenih (originalna dokumenta se predaju na uvid, a fotokopije dokumenata koje ne morajuda budu overene predaju se uz prijavu na Konkurs);
  • priznanicu o uplati naknade za sprovođenje prijemnog ispita u iznosu od 10.000,00 dinara. Uplata se vrši na žiro račun Pravnog fakulteta u Beogradu broj 840-1439666-55 (u pozivu na broj upisati šifru – 201);

Pojedine kategorije kandidata, pored propisane dokumentacije, podnose još i:

  • fotokopiju diplome sa republičkog ili međunarodnog takmičenja (original se predaje na uvid) – kandidati koji su kao učenici trećeg ili četvrtog razreda srednje škole osvojili jednu od prve tri nagrade na republičkom ili međunarodnom takmičenju iz srpskog jezika ili istorije (iz kalendara takmičenja Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja);
  • pisanu izjavu o nacionalnoj pripadnosti (obrazac se dobija prilikom prijave) – pripadnici srpske nacionalne manjine iz susednih zemalja;
  • rešenje o priznavanju srednjoškolskih isprava ili potvrdu da je postupak priznavanja započet – kandidati koji su stekli strane srednjoškolske isprave ili završili program međunarodne mature (potrebno i za pripadnike srpske nacionalne manjine iz susednih zemalja. Javna isprava o završenoj srednjoj školi u Republici Srpskoj ne podleže postupku priznavanja);
  • pisanu izjavu da nisu bili upisani u prvu godinu studija u statusu studenta koji se finansira iz budžeta (obrazac se dobija prilikom prijave) – kandidati koji su srednju školu završili pre školske 2024/25;
  • izjavu da su pripadnici romske nacionalne manjine (obrazac se dobija prilikom prijave) i preporuku Nacionalnog saveta romske nacionalne manjine – kandidati pripadnici romske nacionalne manjine koji žele da se upišu kroz Program afirmativnih mera upisa;
  • mišljenje kojim se utvrđuje status kandidata za upis primenom afirmativne mere za osobe sa invaliditetom * – kandidati koji žele da se upišu kroz Program afirmativnih mera za upis lica sa invaliditetom;
  • pismeno obrazloženje o potrebi prilagođavanja polaganja prijemnog ispita – kandidati, osobe sa invaliditetom, mogu polagati prijemni ispit na način predviđen njihovim mogućnostima, odnosno u njima dostupnom obliku, a u skladu sa objektivnim mogućnostima fakulteta;

Osobe sa invaliditetom, za dodatne informacije i konsultacije mogu se obratiti Kancelariji  za studente sa invaliditetom na telefon 065/3031-261 ili elektronskom poštom ucsh@rect.bg.ac.rs. Kancelarija se nalazi na adresi Bulevar Zorana Đinđića 123 b.

*Rok za pokretanje postupka utvrđivanja prava na upis u prvu školsku godinu osnovnih akademskih i integrisanih studija na Univerzitetu primenom afirmativne mere je 15. jul 2025. godine. Postupak se pokreće podnošenjem zahteva za utvrđivanje statusa kandidata sa invaliditetom Kancelariji za studente sa invaliditetom, na posebnom obrascu. Upis osoba sa invaliditetom regulisan je Pravilnikom o načinu utvrđivanja statusa kandidata i studenta sa invaliditetom (može se preuzeti na sledećem linku: link).

Prijava na Konkurs se podnosi neposredno. Prijave podnete poštom neće se razmatrati.

IV
Prilikom upisa potrebno je podneti sledeća dokumenta:

1. Samofinansirajući studenti

Overene fotokopije dokumenata i originalna dokumenta na uvid;

  • svedočanstva o završenom I, II, III i IV razredu srednje škole, diplomu o stečenom srednjem obrazovanju i izvod iz matične knjige rođenih;
  • indeks (kupuje se u knjižari Fakulteta) sa popunjenom prvom stranom (štampanim slovima) i fotografijom veličine 35h45 mm. Zaštitnu foliju ne lepiti preko fotografije!
  • jednu fotografiju 35h45 mm za dosije studenta;
  • popunjen obrazac ŠV-20 (kupuje se u knjižari Fakulteta);
  • original priznanice o izvršenoj uplati naknade u iznosu od 300,00 dinara za Centar za razvoj karijere Univerziteta u Beogradu na žiro račun Pravnog fakulteta broj 840-1439666-55 (u pozivu na broj 30);
  • original priznanice o uplati školarine u iznosu od 114.000,00 dinara na žiro račun broj: 840-1439666-55 (u pozivu na broj 30);
  • za strane državljane, original priznanice o uplati školarine u iznosu od 2.400,00 evra u dinarskoj protivvrednosti, na žiro račun Pravnog fakulteta broj 840-1439666-55 (u pozivu na broj 30) i dokaz da su zdravstveno osigurani;

2. Studenti koji se finansiraju iz budžeta

  • original priznanice o izvršenoj uplati u iznosu od 5.000,00 dinara, na ime naknade troškova upisa, na žiro račun Pravnog fakulteta: 840-1439666-55 (u pozivu na broj 32).

U naknadi za upis sadržani su troškovi upisa, overe semestra, indeksa, obrazaca za upis i overu semestara, materijala za vežbe i kolokvijume i sl.

  • original priznanice o izvršenoj uplati naknade u iznosu od 300,00 dinara za Centar za razvoj karijere Univerziteta u Beogradu na žiro račun Pravnog fakulteta broj 840-1439666-55 (u pozivu na broj 30);
  • svedočanstva o završenom I, II, III i IV razredu srednje škole, diplomu o stečenom srednjem obrazovanju (overene fotokopije dokumenata i originalna dokumenta na uvid);
  • izvod iz matične knjige rođenih;
  • indeks sa popunjenom prvom stranom (štampanim slovima) i fotografijom veličine 35h45 mm. Zaštitnu foliju ne lepiti preko fotografije!
  • jednu fotografiju 35h45 mm za studentski dosije;
  • popunjen obrazac ŠV-20

Beograd, jul 2025. godine                 SEKRETARIJAT PRAVNOG   FAKULTETA U BEOGRADU

Obaveštenje za sve nastavnike i asistente o VIII sednici Nastavno-naučnog veća i VIII sednici Izbornog veća

Obaveštavamo vas da će se VIII sednica Nastavno-naučnog veća i VIII sednica Izbornog veća Pravnog fakulteta u Beogradu održati u ponedeljak, 21. jula 2025. godine, sa početkom u 18ºº časova.

Istovremeno vas molimo da svoje predloge i izveštaje dostavite Sekretarijatu, najkasnije do ponedeljka, 14. jula 2025. godine, do 12ºº časova, kako bi materijal za sednice bio pripremljen i dostavljen.

Molimo vas da sednicama prisustvujete, a u slučaju sprečenosti obavestite Maju Petrović na tel. 011/3027-777 ili email:maja.petrovic@ius.bg.ac.rs.

                                 IZ SEKRETARIJATA FAKULTETA

Dr Nikola Ilić učestvovao je na naučnoj konferenciji „Evropsko ugovorno pravo i (pravni) nacionalizam“

Dr Nikola Ilić, docent Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu, učestvovao je na naučnoj konferenciji „Evropsko ugovorno pravo i (pravni) nacionalizam“ (engl. European Contract Law and (Legal) Nationalism), koja je održana 20. i 21. juna u Lionu. Docent Ilić je izlagao na temu Ekonomska analiza privatnog prava: (ne)poželjni nacionalizam u evropskom ugovornom pravu (engl. Law and Economics of Private Law: (Un) desirable Nationalism in European Contract Law).

Konferenciju je organizovalo Udruženje za evropsko ugovorno pravo (engl. Society for European Contract Law – SECOLA), uz podršku Pravnog fakulteta Katoličkog univerziteta u Lionu (engl. Lyon Catholic University Faculty of Law). Agenda skupa sa spiskom tema i učesnika je dostupna na internet adresi udruženja: https://www.secola.org/.

ODRŽANA 25. JUBILARNA MEĐUNARODNA NAUČNA KONFERENCIJA UDRUŽENJA ZA MEĐUNARODNO KRIVIČNO PRAVO

Na Paliću je od 13. do 16. juna 2025. godine održana 25. jubilarna međunarodna naučna konferencija Udruženja za međunarodno krivično pravo, na opštu temu „Izazovi međunarodnog krivičnog prava i krivičnog prava“. Zadovoljstvo nam je da istaknemo da je ove godine sa nama bilo preko 200 učesnika iz sveta pravne teorije i prakse, i to kako iz naše zemlje, tako i iz inostranstva, kao i da je izloženo čak 84 referata koji su objavljeni u dva toma zbornika radova sa konferencije, čiju je pripremu i objavljivanje podržalo Ministarstvo nauke, tehnološkog razvoja i inovacija Republike Srbije. Uz to, određeni broj radova izloženih na konferenciji objavljen je, ili je predat radi objavljivanja, u časopisu Crimen. Zadovoljstvo nam je da naglasimo i da je značajan deo predstavljenih radova rezultat istraživanja u okviru Strateškog projekta Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu za 2025. godinu.

Prvog radnog dana skupa, nakon svečanog otvaranja i pozdravnih reči, najpre su izloženi uvodni referati profesora dr Milenka Kreće i profesora dr Milana Škulića. Nakon toga, prešlo se na rad po sekcijama. Jedna od prve dve sekcije u okviru kojih se na ovogodišnjoj konferenciji radilo bila je posvećena aktuelnoj reformi krivičnog zakonodavstva u Republici Srbiji – na ovoj sekciji izlagači su analizirali predložene novele u domenu krivičnog materijalnog, krivičnog procesnog, kao i pravosudnog organizacionog prava, te ih podvrgli argumentovanoj kritici, a sve u cilju njihovog poboljšanja. Paralelno sa pomenutom sekcijom, tekao je i rad sekcije pod nazivom „Vladavina prava i ljudska prava“. Nakon ove dve sekcije, održana je promocija Centralnoevropske akademije iz Budimpešte (Central European Academy – CEA), sa kojom je Udruženje od ove godine uspostavilo lepu saradnju. Popodnevni časovi prvog radnog dana skupa bili su rezrevisani za radove napisane na engleskom jeziku.

Tokom drugog radnog dana, najpre su simultano održane sekcije posvećene radovima iz međunarodnog krivičnog prava i radovima iz krivičnog materijalnog prava. Takođe, održana je i promocija Pravne biblioteke „Službenog glasnika“ i Pravno-informacionog sistema RS, koji uključuje i posebni paket „Krivična dela u sudskoj praksi“. Naposletku, radni deo konferencije okončan je u nedelju popodne sekcijom u okviru koje su predstavljeni radovi iz krivičnog procesnog prava.

Posebno treba istaći da je u okviru svih pomenutih sekcija, a nakon izlaganja referata, usledila i živa diskusija o najaktuelnijim temama iz pravnih grana koje su u radu ovogodišnje konferencija bile zastupljene. U tom smislu, nesumnjivo je da će rezultati ovog skupa, i to kako oni pismeni, tako i oni do kojih se došlo usmenim putem, nakon sveobuhvatne i plodne diskusije, umnogome doprineti daljem razvoju pravne misli, ali i da će izvršiti pozitivan uticaj na pravnu praksu u našoj zemlji, pa i šire.

Konačno, zadovoljstvo nam je da istaknemo da su u radu konferencije Udruženja za međunarodno krivično pravo učestvovali i studenti Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu, čiji radovi i ove godine po kvalitetu ne zaostaju za radovima njihovih starijih koleginica i kolega.

            Ovim putem želimo da se zahvalimo svima koji su učestvovali na ovogodišnjoj, jubilarnoj konferenciji Udruženja, kao i onima koji su pomogli njeno održavanje. Posebno smo zahvalni Ustanovi Studentsko odmaralište „Beograd“, kao i njenom ogranku Studentskom odmaralištu „Palić“ na izuzetnom gostoprimstvu, kao i Ministarstvu nauke, tehnološkog razvoja i inovacija na obezbeđivanju sredstava za pripremu i štapmanje zbornika radova sa konferencije, te izražavamo nadu da će se naša uspešna saradnja nastaviti i u narednim godinama.

Organizacioni odbor konferencije

Fotografije sa konferencije možete pogledati OVDE

Obaveštenje za sve nastavnike i asistente o VII sednici Nastavno-naučnog veća i VII sednici Izbornog veća

Obaveštavamo vas da će se VII sednica Nastavno-naučnog veća i VII sednica Izbornog veća Pravnog fakulteta u Beogradu održati u ponedeljak, 23. juna 2025. godine,sa početkom u 18ºº časova.

Istovremeno vas molimo da svoje predloge i izveštaje dostavite Sekretarijatu, najkasnije do petka, 20. juna 2025. godine, do 12ºº časova, kako bi materijal za sednice bio pripremljen i dostavljen.

Molimo vas da sednicama prisustvujete, a u slučaju sprečenosti obavestite Maju Petrović na tel. 011 3027-777 ili e-mail: maja.petrovic@ius.bg.ac.rs.

                                IZ SEKRETARIJATA FAKULTETA

Bibliografija radova iz oblasti temeljnih pravnih znanja na prostoru južnoslovenskih država

Bibliografija koja je pred čitaocem, izrađena je kao projektni zadatak u okviru međunarodnog projekta “Advancing Cooperation on the Foundations of Law – ALF” pod okriljem Horizon Europe Twinning programa, Zbog prirode tog projekta, Bibliografija je prevashodno usmerena na nekoliko specifičnih, premda veoma značajnih, filozofskopravnih i teorijskopravnih tema: (1) na odnos prava i logike, prava i argumentacije i na tumačenje prava (2) na odnos prava i jezika i (3) na odnos prava i morala i šire, prava i praktičke razboritosti. Stoga smo predmet Bibliografije u njenom naslovu sažeto imenovali kao „temeljna pravna znanja“. Njena izrada je svojevrsni rezime „stanja stvari“ u navedenim oblastima, na nekad zajedničkom političkom i pravnom prostoru.

Bibliografija prostorno obuhvata radove autora s teritorije prve i druge Jugoslavije, a vremenski dvadeseti vek i prve decenije dvadeset prvog veka. Respektujući činjenicu da na toj teritoriji sada postoji više država i pravnih sistema, bibliografski materijal je tako i podeljen, pa se zasebno, po abecednom redu, predstavljaju bibliografije Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Slovenije i Srbije, uz kraće propratne tekstove o istorijatu razvoja temeljnih pravnih znanja i filozofije prava na prostoru tih država. Zbog takvog načina izrade, Bibliografija predstavlja kolektivni poduhvat, male ali odabrane grupe pravnih teoretičara s jedne i posvećenih bibliotekara, s druge strane. Zato posebnu zahvalnost urednici Bibliografije upućuju njenim autorima, Dragutinu Nemecu, Ivani Tucak, Ivani Rešetar Čulo, Alešu Novaku, Mireli Rožajac Zulčić i Damiru Banoviću.

Kao i svaka Bibliografija, ni ova ne pretenduje na potpunost. Utoliko pre, što su granice koje odvajaju radove iz oblasti koje su njen predmet, veoma fluidne. Ipak, i povrh toga, cilj je da ona bude od koristi svima koje navedene teme zanimaju i koji veruju da i na našim jezicima i u našim pravnim kulturama postoje pažnje vredna dela koja, s obzirom na prirodu discipline kojoj pripadaju i teme kojima se bave, ne gube protekom vremena mnogo od svoje izvorne vrednosti. A čini se da već prvi pogled na Bibliogradiju takvo uverenje ojačava i da aktuelna generacija pravnih filozofa na ovim prostorima svoja zapažena dostignuća duguje, delom, i tome što stoji na ramenima naših velikana iz prohujalih vremena.

                                                                                    Prof. Goran Dajović

Link ka Bibliografiji

Archives