Фондација „Професор др Мирко Васиљевић“

Професор Мирко Васиљевић основао је своју Фондацију 2010. године са циљем да личним средствима помогне најбољим студентима и студентима са социјалним потребама који студирају на основним академским студијама Правног факултета Универзитета у Београду. Жеља професора Васиљевића је да та помоћ буде подстицај студентима за даљи наставак академског образовања.

Др Мирко Васиљевић

Др Мирко Васиљевић (Правошево – Пријепоље, 11. октобар 1949.) је професор емеритус Правног факултета Универзитета у Београду и члан Академије наука и умјетности Републике Српске. У три мандатна периода (2004-2012.) био је декан Правног факултета Универзитета у Београду.

Почев од 2011. године, на Дан Светог Саве (27. јануар), професор Васиљевић додељује три награде:

• награду најуспешнијем студенту генерације;
  • награду аутору најбољег темата из трговинског, компанијског, стечајног, берзанског и саобраћајног права, правних дисциплина које је он утемељио и развио на нашем Факултету;
  • награду студентима са социјалним потребама који редовно испуњавају своје статутарне обавезе.

Конкурс за доделу награда објављује се 11. октобра сваке године. До сада, на Савиндан, награде је примило 88 студената. Управитељ Фондације је проф. др Мирко Васиљевић, а управни одбор чине: Јасна Васиљевић, доц. др Далибор Ђукић и асс. др Маша Мишковић.

Активности Фондације „Професор др Мирко Васиљевић“