Učešće na međunarodnom takmičenju iz Međunarodnog javnog prava

U period od 1. do 7. aprila 2018. u Vašingtonu se održalo takmičenje iz Međunarodnog javnog prava Philp C. Jessup International Law Moot Court. Na ovom najstarijem i najprestižnijem takmičenju na koje se prijavilo preko 600 fakulteta iz više od 90 država sveta, tim Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu se kvalifikovao na internacionalne runde u Vašingtonu.

Beogradski tim činilo je pet studenata završne godine osnovnih akademskih studija: Milena Đurašković, Ana Gardić, Nikola Đilas, Dimitrije Cvetković i Đorđe Trifunović, kojima je u njihovim pripremama pomagao prof. dr Bojan Milisavljević.

Nakon višemesečnih priprema, kako za pismeni tako i za usmeni deo takmičenja, uključujući i pripremi turnir na Kipru, beogradski tim je u finalnim rundama u Vašingtonu odmeravao stečena znanja i veštine protiv studenata pravnih fakulteta iz Njujorka, Paname, Belorusije i Ugande.

Podnesci beogradskog tima su ocenjeni najvišim ocenama, a izuzetno visoku ocenu dobili su i za svoje usmene nastupe.