Учешће чланова Клуба за Уједињене нације у званичној посети индијског потпредседника Србији

Студенти нашег Факултета, чланови Клуба за Уједињене нације, имали су средином септембра 2018. част да буду део оперативног тима приликом званичне посете потпредседника Индије, Венкаја Наидуа. Предлог за сарадњу стигао је од амбасаде Индије. Наши студенти Милена Николић, Сања Петровић и Ненад Станикић имали су задужење официра за везу између делегата и оперативног тима, док је Сара Петровић била официр за медије. Студенти су тако имали прилику да науче много тога у вези са доласком високих званичника у посету некој земљи, укључујући организацију, протокол, али и начине решавања проблема који се у ходу појаве, као и да упознају дипломате, политичаре и запослене у Министарству спољних послова Индије, да поразговарају са њима и да чују њихова искуства. Учврстили су контакте са амбасадом Индије у Београду, али и остварили нове са индијским дипломатама из Пекинга и Туниса, као и са представницима Министарства спољних послова Индије. Била је ово прва прилика да чланови Клуба за УН на професионалан начин искористе знања стечена током бројних учешћа на међународним конференцијама. Најбољи доказ квалитета њиховог рада биле су, ипак, похвале самих делегата, који су били изузетно задовољни професионалношћу, гостопримством и ентузијазмом наших студената.