Učešće članova Kluba za Ujedinjene nacije u zvaničnoj poseti indijskog potpredsednika Srbiji

Studenti našeg Fakulteta, članovi Kluba za Ujedinjene nacije, imali su sredinom septembra 2018. čast da budu deo operativnog tima prilikom zvanične posete potpredsednika Indije, Venkaja Naidua. Predlog za saradnju stigao je od ambasade Indije. Naši studenti Milena Nikolić, Sanja Petrović i Nenad Stanikić imali su zaduženje oficira za vezu između delegata i operativnog tima, dok je Sara Petrović bila oficir za medije. Studenti su tako imali priliku da nauče mnogo toga u vezi sa dolaskom visokih zvaničnika u posetu nekoj zemlji, uključujući organizaciju, protokol, ali i načine rešavanja problema koji se u hodu pojave, kao i da upoznaju diplomate, političare i zaposlene u Ministarstvu spoljnih poslova Indije, da porazgovaraju sa njima i da čuju njihova iskustva. Učvrstili su kontakte sa ambasadom Indije u Beogradu, ali i ostvarili nove sa indijskim diplomatama iz Pekinga i Tunisa, kao i sa predstavnicima Ministarstva spoljnih poslova Indije. Bila je ovo prva prilika da članovi Kluba za UN na profesionalan način iskoriste znanja stečena tokom brojnih učešća na međunarodnim konferencijama. Najbolji dokaz kvaliteta njihovog rada bile su, ipak, pohvale samih delegata, koji su bili izuzetno zadovoljni profesionalnošću, gostoprimstvom i entuzijazmom naših studenata.