Одржана трибина „Подгоричка скупштина и њене последице“

Дана 30. новембра 2021. године одржана је трибина под називом „Подгоричка скупштина и њене последице“ у организацији Одбора за студентски стандард Студентског парламента, у амфитеатру „Слободан Јовановић“ уз онлајн пренос. Иако је првобитно планирано да се одржи у конференцијској сали, услед великог интересовања публике, а ради поштовања противепидемијских мера, трибина је премештена у амфитеатар II. Говорници су били др Велибор Џомић (координатор Правног савета Митрополије црногорско-приморске), проф. др Чедомир Антић (редовни професор Филозофског факултета Универзитета у Београду), др Александар Раковић (научни саветник Института за новију историју Србије) и доц. др Душан Ракитић (доцент Правног факултета Универзитета у Београду). Модератор био потпредседник Одбора за студентски стандард, студент треће године Правног факултета, Огњен Бојанић. После трибине отворена је дискусија, где су гости одговарали на бројна питања заинтересоване студентске публике.

Студентски парламент се захваљује управи Факултета на подршци у организовању трибине, као и свим учесницима који су допринели да се овај догађај реализује.