Održana tribina „Podgorička skupština i njene posledice“

Dana 30. novembra 2021. godine održana je tribina pod nazivom „Podgorička skupština i njene posledice“ u organizaciji Odbora za studentski standard Studentskog parlamenta, u amfiteatru „Slobodan Jovanović“ uz onlajn prenos. Iako je prvobitno planirano da se održi u konferencijskoj sali, usled velikog interesovanja publike, a radi poštovanja protivepidemijskih mera, tribina je premeštena u amfiteatar II. Govornici su bili dr Velibor Džomić (koordinator Pravnog saveta Mitropolije crnogorsko-primorske), prof. dr Čedomir Antić (redovni profesor Filozofskog fakulteta Univerziteta u Beogradu), dr Aleksandar Raković (naučni savetnik Instituta za noviju istoriju Srbije) i doc. dr Dušan Rakitić (docent Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu). Moderator bio potpredsednik Odbora za studentski standard, student treće godine Pravnog fakulteta, Ognjen Bojanić. Posle tribine otvorena je diskusija, gde su gosti odgovarali na brojna pitanja zainteresovane studentske publike.

Studentski parlament se zahvaljuje upravi Fakulteta na podršci u organizovanju tribine, kao i svim učesnicima koji su doprineli da se ovaj događaj realizuje.