ОДРЖАНА ТРАДИЦИОНАЛНА СТУДЕНТСКА КОНФЕРЕНЦИЈА „ПРАВНИЈАДА“

Након паузе проузроковане пандемијом коронавируса, Студентски парламент Правног факултета Универзитета у Београду је поново, у периоду од 23. до 26. децембра 2021. године, на Златибору, организовао конференцију студената права под називом „Правнијада“. Конференцију су отворили проф. др Бојан Милисављевић, продекан за наставу Правног факултета Универзитета у Београду, Момчило Булатовић, председник Адвокатске коморе Београда, Урош Мијатовић, председник Студентског парламента Правног факултета Универзитета у Београду и Алекса Шкундрић, студент продекан Правног факултета Универзитета у Београду.

Ове године рад на конференцији био је организован у осам секција, на којима је изложен 31 студентски рад. На општу тему „Право у данашњем свету“, радиле су следеће секције:

1. Кривичноправна секција, руководиоци секције проф. др Милан Шкулић, асс. др Ивана Миљуш, на тему „Кривичноправна реакција на корупцију“;
  2. Уставноправна секција, руководиоци секције проф. др Владан Петров и асс. Алекса Николић, на тему „Промене устава“;
  3. Међународноправна секција I, руководиоци секције проф. др Бојан Милисављевић, Никола Станковић, на тему „Савремени изазови међународног права“;
  4. Грађанскоправна секција, руководилац секције проф. др Милош Живковић, на тему „Модерни изазови грађанског права“;
  5. Међународноправна секција II, руководилац секције проф. др Александар Гајић, на тему „Међународно кривично правосуђе на прекретници“;
  6. Правноисторијска секција, руководилац секције проф. др Владимир Вулетић, на тему „Контроверзе у римском приватном праву“;
  7. Породичноправна секција, руководилац секције проф. др Урош Новаковић, на тему „Реформа породичног законодавства“;
  8. Привредноправна секција, руководилац секције асс. др Маша Мишковић, на тему „Привреда. Индустрија знања. Дигитализација.“;

Најбољи радови, по мишљењу руководилаца секција, биће објављени у другом броју Зборника студентских радова Правног факултета Универзитета у Београду. Поред тога, на конференцији је била организована симулација суђења, као и такмичење у беседништву. Поред поменутих садржаја, учесници конференције су се током њеног трајања интензивно дружили, склапали нова и учвршћивали стара пријатељства.

Напослетку, на затварању конференције је, поред колега Мијатовића и Шкундрића, говорио и ректор Универзитета у Београду, проф. др Владан Ђокић, који је истакао изузетно задовољство услед чињенице да су студенти Правног факултета Универзитета у Београду успели да организују још једну конференцију оваквог формата и квалитета.

Видимо се и наредне године на Златибору!