Arhiva: 24/10/2022

Poziv za pisanje naučnih radova za Pravnijadu

Obaveštavamo vas da je raspisan konkurs za pisanje naučnih radova za ovogodišnju Pravnijadu. I ove godine ćete imati priliku da napišete rad koji će biti objavljen u Zborniku studentskih radova koji izdaje Pravni fakultet u Beogradu.Prijavu možete izvršiti na sledećem linku

Sastanak Opšteg seminara, Pravni Fakultet Univerziteta u Beogradu održan 21.10.2022. Prof. Džon Kin, Kako demokratije umiru – brzo ili polako?

U okviru Opšteg seminara na Pravnom fakultetu Univerziteta u Beogradu, uvaženi profesor i svetski prepoznati politički teoretičar – John Keane (Univerzitet u Sidneju) je govorio na temu različitih načina odumiranja demokratije.Profesor Kin je izložio neke od glavnih problema sa kojima se susreću demokratski poreci širom sveta, poput demagogije, populizma, velikih...